خود ارضایی، روزمرگی یا گناه؟ دیدگاه کتاب مقدس درباره این معظل در میان مسیحیان

خود ارضایی، روزمرگی یا گناه؟ گپی ساده و دوستانه در مورد خط های قرمزی که کلیسا کمتر به آن می پردازد!

معمولا یک سری مسائلی وجود دارد که حتی بیشتر کلیساها در جماعت ایمانداران از به میان کشیدنشان اجتناب می کنند و بسیار محتاط و شکاکن یکی از این مشکلات خود ارضایی در میان ایمانداران است.از آنجایی که اکثرا ایمانداران جوان و مجرد با این مشکل به نحوی برخورد کرده اند یا دچار این زنجیر هستند، می خواهم با تو برادر و خواهر عزیزم در روح بی خجالت و احساس شرم با هم صحبت کنیم امید که هدف جلای نام پدر باشد تا که باعث بنای یکدیگر در عیسی سرور بشویم.

چندی پیش مقاله ای می خواندم در یکی از سایتهای مسیحی با نام «چرا خود ارضایی با افکار ناپاک گناه نیست؟» …بسیار متعجب شدم مقاله را به دقت مطالعه کردم. 

یکی از دلایل و توجیهات نگارنده که البته نامی نیز نداشت این بود که در کتاب مقدس ازاین مساله (خود ارضایی) صحبتی به میان نیست مثلا  آیات زیادی در مورد زنا، شهوت رانی، عیاشی و … وجود دارد اما نام (خود ارضایی) در هیچ آیه ای دیده نمی شود! 

و مساله ی دیگری که در این مقاله دلیل بر برائت خود ارضایی از گناه می شود این است که از لحاظ پزشکی نه اینکه مخرب و ناسالم نیست، بلکه توجیه پزشکی دارد و کمک شایانی به مبتلا نشدن به سرطان و بیماری می کند!

و مورد نهایی بری از گناه بودن خود ارضایی به نقل از این سایت مسیحی فکر نکردن به مسائل جنسی در حین انجام عمل شریف خود ارضایی است! و در نهایت با ذکر چند آیه از کتاب مقدس و تاکید بر لذت بردن از عمل خود ارضایی مقاله را به پایان رسید.

واقعا مسیحیت و ایمان مسیحی که مبتنی بر آموزه کتاب مقدس و رسولان و پدران کلیسا است کدام سو را نشانه گرفته؟ هدف غایی این ایمان به کجاست؟ جلال خداوند یا انسان؟!

مساله خود شهوت نیست. من فکر نمی کنم خداوند با شهوت جنسی مخالف باشه ! اما مطمئن هستم که خداوند از شهوت پرستی و استفاده آن به شکلی غیر آن چیزی که او می خواهد بیزار است.

بعضیها بر این باور هستند که خود ارضایی مخصوصا برای کسانی که مجرد هستند قابل پذیرش است تا بتوانند به سادگی شهوت خود را آزاد کرده.  

ولی به شرطی که در طول انجام این کار درگیر تخیلات وتصورات شهوانی نشوند! به نظر من این یک جور بازی با آتشه.

بگذارید با مثالی صحبتم را باز کنم:

پولس رسول در مورد مسایلی شبیه به این معضل چندین بار به ایمانداران قرنتس هشدار می دهد که : 

همه چیز بر من جایز است اما همه چیز مفید و بناکننده نیست! (اول قرنتیان ۲۳:۵)

مطمئان قوه درک این بناشدگی تنها به شناخت روح خداوند به عنوان نجات دهنده و هدایت کننده و ملزم کننده به انواع عملکرد ایمانداران بستگی دارد.

پس پولس رسول می دانست که سنگ زاویه که همانا عیسی سرور است به واسطه روح خداوند عمل می کند و معیار و میزان عمل مسیحیان قرنتس خواهد شد.

حال آنکه من به عنوان یک مسیحی بگویم: در کتاب مقدس نوشته نشده که پیتزا نخور یا شکلات ممکنه برای بدنم مضر باشه یا اینکه سیگار نکش کجای کتاب مقدس مستقیما نوشته شده که مواد مخدر مصرف نکنید؟! پس من بلیط و مجوز استفاده از تمامی آنچه در کتاب مقدس مکتوب نیست را دارا هستم.

بگذارید بگویم که چنین رویکردی به کتاب مقدس اساسا اشتباه و مقایر با اصل کاربردی کلام خداوند در زندگی ایمانداران است.

 این که بدن ما نیازداره به یک سری مسائل، دلیل کافی و قانع کننده ای نیست که  تن به انجام هر کاری بدیم.

اولا، خود ارضایی می تواند مردم را تشویق به داشتن عادتهای شخصی ناپسند در زندگی بکنه.

حتی ممکنه بعد از ازدواج با این تفکر که به همسر خود فکر می کنم، پس انجام این کار مانعی نداره و در نهایت به این نتیجه برسیم که خود ارضایی کاری خلاف عرف وشرع نیست.

 این افراد به مرور زمان ممکنه به این نتیجه برسند که خیلی راحتتر خواهد بود که با خود ارزایی نیاز جنسی خود را برطرف کنند تا اینکه وقت صرف کرده وبرای برطرف کردن نیاز جنسی خود با همسر خود همراه شوند .

دوما، خود ارضایی به نوعی باعث از دست دادن قوه کنترل نفس می شود. در کتاب مقدس کنترل نفس به معنی پرهیزکاری و فروتنی تعریف شده و حتی به نوعی به عنوان میوه روح القدس معرفی شده است

سوما، یک چیز بسیار شرم آور در مورد خود ارضایی وجود دارد. می خواهم از کسانی که فکر می کنند خود ارضایی بدون تصور تصاویر شهوت آمیز کار صحیحی است یک سوال بپرسم:صادقانه، آیا احساس خوبی خواهید داشت اگر وقتی مسیح برای بردن عروس خود برگردد و شما در حال انجام این کار باشید؟ مسلما خیر. و اما چرا؟ زیرا خود ارضایی بسیار شرم اور است.

و در نهایت اینکه خدا سیستم خود ارضایی را برای رفع تمایلات جنسی برای ما انسانها طراحی نکرده است .

این آیه شاید در روشن شدن این صحبت کمک کند

541314_3589836994722_2081090006_n“هشیار و بیدار باشید زیرا که‌ دشمن‌ شما ابلیس‌ مانند شیر غران‌ گردش‌ می‌کند و کسی‌ را می‌طلبد تا ببلعد

وقتی این آیه را می خواندم یاد دانیال و چاه شیران افتادم و رابطه اش با شهوتی که من را وادار می کند تا از بدن خودم برای ارضای آن استفاده کنم.” (اول پطرس باب ۸:۵)

اگر دانیال در چاه شیران زنده ماند، اگر شدرک، میشک و عبدنغو در کوه آتش زنده ماندند پس همان روحی که ایشان را به خاطر سر فرود نیاوردند به خواسته شریر نجات داد، امروز نیز همان روح کار می کند در من و تو

همان روح باز قدرت آن را می دهد که با آن شیر غران بجنگیم.

 پس خود ارضایی یک مقدمه چینی است برای شروع زندگی خودمحورانه.

حتی از دیدگاه جنسی نیز خود ارضایی بر اساس خود محوری بنا شده است. این رفتار ناشایست بیانگر آن است که داشتن رابطه جنسی و لذت بردن از ارضای شهوات جنسی منحصرا به من مربوط می شود.  

بدن من، اوج لذت جنسی من

. این یک گرایش طبیعی برای گناهه که ما را از بقیه جدا می کند و باعث توجه بیش از اندازه به خودمان و خواسته هایمان می شود وبه مرور زمان از این توجه لذت می بریم.

وقتی خواسته های شهوانی ما افسارگسیخته می شوند، داشتن رابطه جنسی به سمتی کشیده میشود که تبدیل به یک عادت  خود محورانه می گردد. 

خود ارضایی به نوعی بت پرستی می باشد. وقتی ما تصویری را در حین خود ارضایی در فکر خود می پرورانیم، در واقع در طول انجام این کار در حال پرستش ولذت بردن از آن هستیم.

560879_3589774353156_1837110960_n

دوستان عزیزم ما می دانیم که عیسی سرور آمد تا مارا از اسارتها رهایی بخشد و جانی تازه دهد

ما می دانیم که از زخم های او شفا یافتیم ممکن است که امروز شما نیز درگیر این معضل هستید ولی این مژده را به شما می دهم که به فیض مسیح شما قدرت این را دارید که در برابر این شیر غرانِ بی دندان شریر ایستادگی کنید پیروزی از آن فرزندان نور است

خوب … این هم صلیب ماست… به دوشمان می کشیم!

شما چه فکر می کنید؟

آیا خود ارضایی گناه است؟

 “اما تو ، ای مرد خدا ، از همۀ این ها بگریز و نیکوئی مطلق و خدا پرستی و ایمان و محبت و بردباری وملایمت را پیشه خود ساز

 در مسابقۀ بزرگ ایمان تلاش کن و حیات جاودانی را به چنگ آور زیرا خدا تو را برای آن خوانده است و در حضور شاهدان بسیار به خوبی به ایمان خود اعتراف کردی .” (اول تیموتاتوس ۶)

Categories:

2 Comments

 1. Haleh on January 24, 2019 at 16:43

  بادرودبه نویسنده محترم
  آیادیدگاه شماشبیه آخوندهای شیعه نیست؟ شمابفرماییدنیازجنسی راباکدام آیه کتاب مقدس می شودحل کرد؟
  درشرایطی که ازدواج به لحاظ دلایل گوناگون ازجمله اقتصادی به یک موضوع ناممکن
  درجوامع بشری ازجمله درایران تبدیل شده است،چطورشمایک سری آیات بی ربط را
  به عنوان ربط باموضوع عنوان مس فرمایید؟ شمااگرمتاهل هستیدچراازدواج کردید؟خب یکی ازمهمترین
  علت ها،نیازجنسی شمابوده.پول ومسکن وکارداشتیدولذت می برید.
  کسی که نداردچکارکند؟شمامتاسفانه ازدنیای آخوندزده ارث برده اید.ایا خودارضایی معتدل بهتراز
  زنای افسارگسبخته نیست؟شمانمیتوانیدبااین نسخه ی بی علاج،به علاج یکی از نیازهای دائمی مجردها
  بپردازید.آیات نامبرده شده کتاب مقدس روی چشم.امانه باتفسیرهای بی ربط شما.

  • persian-christians on January 31, 2019 at 16:00

   با درود
   ممنونیم برای نظرتون
   ما نظر کتاب مقدس را اعلام کردیم
   شما هر طور صلاح می دانید عمل کنید.
   با تشکر

Leave a Comment